جمعه، شهریور ۲۲، ۱۳۸۷

ژنرال پاتریك اوانس: ما تضمینهایی از دولت عراق براى ساكنان شهر اشرف دريافت كردهايم

ژنرال پاتریك اوانس: ما تضمینهایی از دولت عراق براى ساكنان شهر اشرف دريافت كردهايم
8:47:49 AM 1387/6/21
ژنرال پاتریك اوانس - ازسخنگویان نیروهای چندملیتی به لس آنجلس تایمز گفت، ما تضمین هایی از دولت عراق دریافت كرده ایم مبنی بر اینكه با ساكنان اشرف رفتاری انسانی خواهد شد. ما در این باره با دولت عراق از نزدیك موضوع را دنبال خواهیم كرد.
به گزارش لس آنجلس تایمز و چند رسانه دیگر آمریكا درباره این اظهارات و تظاهرات حامیان مجاهدین در واشینگتن توجه كنید:
لس آنجلس تایمز چاپ آمریكا نوشت: ایرانیان روز دوشنبه در برابر كاخ سفید گردآمدند تا اعتراض خود را نسبت به انتقال حفاظت اشرف ابراز نمایند.
تظاهركنندگان كه حدود 200نفر از آنها از كالیفرنیا آمده بودند گفتند این اقدام می تواند موجب بروز خطراتی برای ساكنان (اشرف) شود و در صورتیكه آنها به ایران بازگردانده شوند، با خطر شكنجه و مرگ مواجه خواهند بود.
لس آنجلس تایمز افزود: ایالات متحده از سال 2003 از قرارگاه اشرف در 40مایلی شمال بغداد، حفاظت نموده است. بیش از 3هزار تن از اعضای سازمان مجاهدین در این قرارگاه مستقر هستند.
خانم دوروتا كریمیت ساز Dorothea Krimitsas از سخنگویان كمیته صلیب سرخ گفت، هرزمان كه فردی جابه جا شده یا به میهن خود برگردانده می شود، مقام مسئول مربوطه بایستی اطمینان یابد كه این فرد به خواست خود این كار را انجام دهد. علیرضا جعفرزاده به لس آنجلس تایمز گفت، انتقال (حفاظت) اشرف، به رژیم تهران امكان حمله به اشرف را خواهد داد.
ژنرال پاتریك اوانس - ازسخنگویان نیروهای چندملیتی گفت، ما تضمین هایی از دولت عراق دریافت كرده ایم مبنی بر اینكه با ساكنان اشرف رفتاری انسانی خواهد شد. ما در این باره با دولت عراق از نزدیك موضوع را دنبال خواهیم كرد.
لس آنجلس تایمز خاطرنشان كرد: در ماه مه امسال دولت بریتانیا رسما نام سازمان مجاهدین را از لیست تروریستی اش خارج كرد.
خبرگزاری آسوشیتدپرس نیز در گزارشی از واشینگتن اعلام كرد حامیان سازمان مجاهدین در مقابل كاخ سفید اجتماعی برگزار كردند. حامیان مجاهدین خلق ایران خواستار ادامه حفاظت نیروهای آمریكایی در مورد این مخالفان ایرانی در عراق می باشند.
ماهیه شیخ از دالاس هنگامی كه از والدین اش كه در اشرف زندگی می كنند صحبت می كرد، می گریست. او گفت، مقامات رژیم ایران دو تن از عموهای او را كشته اند و او نسبت به آنچه در صورت بازگشت خانواده اش به ایران رخ ممكن است اتفاق بیفتد، نگران است.
هوستون كرانیكل چاپ آمریكا نیز نوشت: حامیان یك سازمان مخالف ایرانی در میدان لافایت راهپیمایی كردند. آنها پرچم های زرد و آبی با آرم سازمان مجاهدین خلق ایران را در دست داشتند.
تظاهركنندگان شعارهایی در حمایت از ادامه حفاظت نیروهای آمریكایی از (ساكنان اشرف) سر می دادند.
. هوستون كرانیكل افزود: حمید عظیمی كه از بركلی آمده بود عكسی از یكی از بستگانش را كه در اشرف می باشد در دست داشت. او گفت، ما در مورد آینده این افراد نگران هستیم.