یکشنبه، شهریور ۱۷، ۱۳۸۷

كنفرانس اسلام بردبار و ضدبنيادادگرایی، با حضور شخصیتهای سیاسی و پارلمانی از 35 كشور جهان و با حضور خانم مريم رجوى برگزار شد

كنفرانس اسلام بردبار و ضدبنيادادگرایی، با حضور شخصیتهای سیاسی و پارلمانی از 35 كشور جهان و با حضور خانم مريم رجوى برگزار شد
12:16:55 PM 1387/6/17
كنفرانس اسلام بردبار و ضد بینادگرایی
كنفرانس اسلام بردبار و ضد بینادگرایی

به مناسبت ماه مبارك رمضان كنفرانسی تحت عنوان اسلام بردبار، ضد بینادگرایی با شركت شخصیتهای سیاسی و پارلمانی ودانشگاهی و نمایندگانی از 35كشور جهان، باحضور و سخنرانی خانم مریم رجوی رئیس جمهور برگزیده مقاومت ایران در پاریس برگزارشد.
دراین كنفرانس ژان فرانسوا لوگاره شهردار منطقه 1 پاریس، ایاد جمال الدین، معاون كمسیون روابط خارجی پارلمان عراق، عزام الاحمد معاون نخست وزیردولت وحدت ملی فلسطین ورئیس فراكسیون فتح در پارلمان فلسطین، شیخ تیسیرالتمیمی قاضی القضات فلسطین، خانم نریمان الروسان نماینده مجلس اردن ،خانم انیسه بومدین محقق واسلام شناس، بانوی اول الجزایر در دوران ریاست جمهوری هواری بومدین ، غالب بن شیخ، اسلام شناس و مدیر برنامه اسلام در تلویزیون فرانسه كانال دوم، خالد عیسی طه حقوقدان از عراق و رئیس كانون وكلای بدون مرز، مولود آئونیت رئیس جنبش دوستی بین خلق ها مراپ سعید سعید رئیس جمهور سابق كومور، خانم دكتر امینه ودود استاد دانشگاه ومحقق اسلامی از آمریكا،خانم رحیل رضی اسلام شناس ونویسنده از پاكستان،خانم كارول فونتاین استاد مذهب شناسی در كالج نیوتن در بوستون آمریكا، خانم امینه مك كلاد استاد مطالعات اسلامی در دانشگاه شیكاگو آمریكا واستاد جلال گنجه ای مسئول كمیسیون مذاهب وآزادی ادیان درشورای ملی مقاومت ایران سخنرانی كردند.
كنفرانس اسلام بردبار، ضد بنیاد گرایی با انتشار بیانیه یی اعلام كرد: جهان اسلام امروز یكی از خطیرترین دورانهای خود را سپری میكند. یك و نیم میلیارد مسلمان در سراسر جهان از پدیده شوم بنیادگرایی اسلامی و تطرف دینی رنج می برند.بنیادگرایی اسلامی یك بدعت ضد اسلامی و یك پدیده شوم و انحرافی است كه ام القرای آن حاكمیت ولایت فقیه در ایران است و از زمان روی كار آمدن خمینی در سال 1979 به یك بلیه سیاسی و اجتماعی تبدیل شده است.
بیانیه كنفرانس، با تأكید براین كه پاسخ كارساز بنیاد گرایی، اسلام حقیقی یعنی دموكراتیك وبردبار و مستند به قرآن و متون اصیل اسلامی می باشد، خاطرنشان می كند: مبارزه پیگیر سازمان مجاهدین خلق ایران، برای معرفی و ارائه چنین اسلامی چه در نظر و چه در عمل، الگوی درخشانی در جهان اسلام است. بیانیه می افزاید: رژیم آخوندی با استفاده از تمام امكانات و عوامل خود دست اندركار توطئه علیه مجاهدین در عراق است و بویژه میخواهد با انتقال حفاظت آنها از نیروی چند ملیتی، راه را برای كشتار آنان هموار كند. با توجه به كثرت خطراتی كه از جانب رژیم ایران متوجه ساكنان اشرف است، تا زمانی كه نیروهای آمریكایی در عراق حضور دارند باید به حفاظت از ساكنان اشرف ادامه دهند.
به مناسبت ماه مبارك رمضان كنفرانسی تحت عنوان اسلام بردبار، ضد بینادگرایی با شركت شخصیتهای سیاسی و پارلمانی ودانشگاهی و نمایندگانی از35كشور جهان، باحضور و سخنرانی خانم مریم رجوی رئیس جمهور برگزیده مقاومت ایران در پاریس برگزارشد.
در آغاز این كنفرانس كه درششمین افطار ماه رمضان به افق پاریس درسالن كروسل موزه لور برگزار گردید، رئیس جمهور برگزیده مقاومت، درحالی كه آقای عزام الاحمد رئیس فراكسیون فتح در پارلمان فلسطین، شیخ تیسیرالتمیمی قاضی القضات فلسطین، خانم نریمان الرویسان نماینده مجلس اردن و استاد ایاد جمال الدین معاون كمیسیون خارجه پارلمان عراق ایشان راهمراهی میكردند، به حضار و میهمانانی كه از فرانسه و دیگر كشورها حضور بهم رسانده بودند، خوشامد وخیرمقدم گفت
سپس خانم انیسه بومدین، شروع كنفرانس اسلام بردبار، ضدبنیادگرایی را اعلام نمود، و درسخنان افتتاحیه خود ضمن تشكراز حضور شركت كنندگان، به توطئه های رژیم ملایان علیه مجاهدان اشرف و ضرورت حمایت از آنان و تضمین حفاظت اشرف طبق قوانین بین المللی، اشاره كرد و آنگاه خانم رجوی را دعوت به سخنرانی نمود.
خانم رجوی در سخنرانی خود دركنفرانس اسلام بردبار ضد بنیادگرایی ، با تشكراز سخنرانان و میهمانان كنفرانس، قبول طاعات و عبادات همه مسلمانان در ماه مبارك رمضان به عنوان ماه نزول قرآن و ماه شب‌های قدر یادگرد وگفت: رمضان ماه تقواست؛ تقوا برای كسب رهایی؛ برای دور كردن شر و پلیدی و دروغ و برای طرد آنچه كه امروز بیش از هر چیز به مسلمانان و به همه جهان لطمه میزند: بلیه‌یی به نام اسلام اما دشمن اسلام، یعنی بنیادگرایی كه مستقیما توسط رژیم ایران هدایت می‌شود.
خانم رجوی گفت: ولایت فقیه سیستم دروغ و ریاكاری است، شریعت دروغ و زن ستیزی و نسل كشی است و باید تأكید كنم كه بنیادگرایی اسلامی و ولایت فقیه، بدترین دشمن اسلام و حضرت محمد است.ومن النّاس من یعجبك قوله فی الحیاه الدّنیا ویشهد اللّه على ما فی قلبه وهو ألدّ الخصام [سوره 2 ـ آیه204]
خانم رجوی پس ازبرشمردن موارد مهم تضاد و تعارض بنیادگرایی و دعاوی ضد اسلامی رژیم آخوندی با اسلام واقعی و محمدی، تأكید كرد كه خوشبختانه در ایران جنبشی معتقد به اسلام حقیقی وجود دارد: سازمان مجاهدین خلق ایران كه 44 سال با دو دیكتاتوری مبارزه كرده است. این سازمان معرف اسلام روشنا و بردبار است و ازهمین رو دارای پایگاه وسیعی در ایران و حامیان بسیاری در خاورمیانه است.
رئیس جمهور برگزیده مقاومت سپس به حمایت گسترده مردم عراق از مجاهدین و توطئه های رژیم علیه شهراشرف اشاره كرد وافزود: آخوندها پس از شكست توطئه‌هایشان علیه مجاهدین، اكنون حفاظت شهر اشرف را هدف قرار داده‌اند. انتقال حفاظت این شهر زمینه سازی برای قتل عام هزاران عضو مجاهدین است. از همه سازمان‌های مدافع حقوق بشر استمداد می‌كنم و از شما و همه مسلمانان می‌خواهم به حمایت از مجاهدین شهر اشرف برخیزید.
خانم رجوی در پایان سخنان خود برای مردم خاورمیانه، مردم فلسطین و لبنان، مردم عراق، مردم ایران، زنان ایران، زندانیان سیاسی تحت شكنجه و مجاهدان شهر اشرف دعا كرد و برای آنها نصرت و پیروزی مسألت نمود
پس از سخنرانی خانم رجوی، آقای ژان فرانسوا لوگاره شهردار منطقه 1 پاریس خطاب به ایشان گفت: خانم رئیس جمهور، من واقعا تحت تأثیر توانمندی وبلند نظری شما و ابعاد این كنفرانس كه علیه بنیادگرای برگزارشده ، قرار گرفته ام. درفرانسه جمعیت بزرگی ازمسلمانان زندگی می كنند. من شهردار منطقه یك هستم كه زیباترین منطقه پاریس است. در كنار همین سالن درموزه لور پرزیدنت فرانسو میتران درژوئیه سال 76 سنگ بنای نمادی را سمبلی برای احترام وهبستگی با اسلام است بنا نهاد. فرهنگ وتاریخ اسلام اهنیت بسیارزیادی دارد و تروریسم برخاسته از بنیاد گرایی امروز بزرگترین تهدید است و من برای شما وبرای همه مسلمانان كه علیه این تهدید سخن می گویید، آروزی موفقیت می كنم.
سخنران بعدی كنفرانس استاد ایاد جمال الدین، معاون كمسیون روابط خارجی پارلمان عراق بود كه ضمن تشكراز دعوت به این كنفرانس، ویژگی بنیادگرایان را سوء استفاده از ارزشهای دینی برای مقاصد شوم سیاسی خود دانست و گفت یكی دیگراز خصایص بنیادگرایی اجبار و تحمیل به مردم تحت نام اسلام است. ایاد جمال الدین برای كنفرانس، در راستای مبارزه با بنیادگرایی و سوء استفاده بنیادگرایان از ارزشها واعتقادادت دینی،آروزی موفقیت كرد.
آنگاه آقای عزام الاحمد معاون نخست وزیردولت وحدت ملی فلسطین و رئیس فراكسیون فتح در پارلمان فلسطین، به سخنرانی پرداخت و ازجمله گفت: خانم رجوی تصویری حقیقی از اسلام را ترسیم كردند.عملكرد بنیادگرایان سوء استفاده از اسلام برای تفرقه اندازی دینی ازجمله در جنبش فلسطین است. جنبشی كه آرمانش درنیم قرن گذشته هم در دنیای عربی واسلامی وهم درسطح جهانی با حمایتی وسیع روبه روشده و تحت رهبری یاسر عرفات هرگز دچار تفرقه برسر اعتقادت دینی چه بین مسلمانان وغیرمسلمانان و چه درمیان خود مسلمانان نبوده است. اما از زمانی بنیادگرایی وارد صفوف جنبش فلسطین شده به بدترین تهدید برای آرمان فلسطین تبدیل شده است و در مقدمه این تهدید رژیم تهران است كه بنیاگرایان با پول وآموزش وسلاح این رژیم علیه آرمان فلسطین و برای تفرقه درفلسطین كار می كنند وكارشان قبل ازهرچیز درخدمت اشغالگرانی است كه می خواستند ملت فلسطین بدون سرزمین وآواره باشد. ولی ملت با مقاومت خود حق تشكیل كشورفلسطین را تثبیت كرد و اجازه نمی دهدكه آرمانش مخدوش شود.
عزام الاحمد تأكید كرد كه ما به رهایی ایمان داریم و سلام می كنیم به مقاومت كنندگان درشهراشرف و به مجاهدین خلق ایران درشهراشرف كه من آن را خوب می شناسم و از تلاشهایش در جهت وحدت و همبستگی مردم عراق نیز به خوبی مطلعم.
شیخ تیسیرالتمیمی قاضی القضات فلسطین، نیز درسخنرانی خود به ضربات بنیادگرایان به جنبش فلسطین پرداخت. وی تأكید كرد كه بنیادگرایی درحقیقت خروج ازاسلام است. زیرا اسلام دین بردباری ودموكراسی و وحدت بین مذاهب است. شیخ تیسیرالتمیمی كشورهای اسلامی واتحادیه عرب و ارگانهای بین المللی را به حمایت ازحقوق مجاهداشرف و پناهندگان فلسطینی كه درعراق درمعرض تجاوز وقتل وكشتار قرار دارند، فراخواند.
خانم نریمان الروسان نماینده مجلس اردن درسخنرانی خود باتبریك ماه مبارك رمضان مبارزه مجاهدین خلق ایران در برابر بنیادگرایی راستود و تأكید كرد كه حمایت ازحقوق مجاهدان اشرف در برابر توطئه های آخوندی حاكم برایران، نه فقط برای مسلمانان بلكه برای هرانسان آزاده وهر مدافع ارزشهای انسانی یك مسئولیت ویك وظیفه است و ما تا به آخر و تا روز پیروزی دركنارمجاهدین می ایستیم
.
سخنران بعدی كنفرانس خانم انیسه بومدین محقق واسلام شناس، بانوی اول الجزایر در دوران ریاست جمهوری هواری بومدین بود. خانم بومدین با استناد به آیات قران و با ذكر تجربه های تاریخی نشان داد كه اسلام دین رحمت ورهایی و بخشش و احترام به كرامت انسانی است، حال آن كه بنیادگرایان به قتل انسانها و به آزار وشكنجه و ترورهای وحشیانه دست می زنند و چهره اسلام را با عملكرد خود مخدوش كرده اند.
غالب بن شیخ، اسلام شناس و مدیر برنامه اسلام در تلویزیون فرانسه كانال دوم، درسخنان خود گفت اسلام آن قدر با ارزشهایی چون حقوق انسانی و آزادی ودموكراسی و بردباری عجین است كه لزومی ندارد پسوندی دراین زمینه به آن اضافه كنیم. اسلام دین عشق به انسانهاست، درحالی كه ملاهای ستمگر وسودجوی حاكم بر تهران اسلام را از محتوا واهداف معنوی آن خالی كرده و از آن برای برای مقاصد خودشان سوء استفاده می كنند. وی گفت ما خوشحالیم كه با هدایت خانم رجوی و با فعالیتهای مجاهدین، ارزشهای دینی ازسلطه سیاست بازانی كه برخلاف برادری جهانشمول عمل می كنند،خارج می شود.
آقای خالد عیسی طه حقوقدان از عراق و رئیس كانون وكلای بدون مرز در سخنان خود گفت تعهد وایمانی كه توسط خانم رجوی رهبری شد، با توانمندی خود توانست از شهر اشرف كه تحت محاصره است دفاع كند و آمریكاییها را قانع كند كه مجاهدین نه اتهام تروریستی دارند و نه اهل مداخله در امور داخلی عراق هستند. آنها هیچ هدفی جز نابود كردن اسلام قلابی آخوندها ندارند و مورد احترام مردم عراق هستند. دكترخالد عیسی طه گفت: من 60 سال ازعمرم را دركار حقوق وقانون سپری كرده ام و میدانم كه درمقابل خطرها و تهدیدات رژیم ایران، حفاظت از ساكنان اشرف طبق قانون بین الملل برعهده آمریكاست.
درادامه كنفرانس، مولود آئونیت رئیس جنبش دوستی بین خلق ها مراپ طی سخنانی ازجمله گفت بنیادگرایان كه براساس مقاصد خودشان اردوگاه مصنوعی خیر و شر درست میكنند و اولین قربانی بنیادگرایی اسلامی خود مسلمانها هستند. ما باید با نیروی همبستگی بر زخمهایی كه بنیادگرایی بر پیكرجامعه واردكرده مرهم بگذاریم.
آقای سعید سعید رئیس جمهور سابق كومور سخنران بعدی كنفرانس اسلام بردبار، علیه بنیادگرایی بود. وی از سوی هیأت كومور از شركت دراین جلسه ابراز خوشوقتی كرد و گفت: درماه مبارك رمضان می خواهیم این پیام را برسانیم كه اسلام دین صلح وآرامش است. اسلام شكیبا بر همبستگی و محبت و احترام به دیگران بناشده است. رئیس جمهور سابق كومور برای كنفرانس آروزی موفقیت كرد و صلیب سرخ و ارگانهای بین المللی را به دفاع از اشرف و تضمین حفاظت ساكنان اشرف فراخواند.
در ادامه كنفرانس، خانم دكتر امینه ودود استاد دانشگاه ومحقق اسلامی از آمریكا درسخنرانی خود بنیادگرایی خود از تبعیض جنسی و نابرابری بین زن ومرد تغذیه می كند. درحالی كه اسلام دین برابری زن ومرداست. وقتی خدای واحدی هست بشریت واحدی هم هست. ما برای غلبه بر بنیادگرایی باید از درون رها شویم و دراین راستا تبعیض جنسی ومردسالاری وپدرسالاری را مردود بشماریم.
خانم رحیل رضی اسلام شناس ونویسنده از پاكستان سخنران بعدی بود. وی گفت مفتخرم كه دراین كنفرانس شركت كردم. سخنان خانم رجوی وقتی كه از زیباییهای اسلام صحبت می كنند، آدمی را منقلب می كند. اسلام دین دانش و حقوق است. اما اظهارت رئیس جمهور رژیم ایران موجب شرم هرانسان مسلمانی می شود. وی نسبت به مداخله و نفوذ رژیم ملایان در پاكستان و دیگركشورهای منطقه و نقض حقوق بشر درایران و تهدیدهای رژیم ایران علیه اشرف هشدار داد.
خانم كارول فونتاین استاد مذهب شناسی در كالج نیوتن در بوستون آمریكا گفت: قبل آخوندهای حاكم برایران پیام اسلام را تحریف كردند. پیام قرآن ارزشهای انسانی است ولی آخوندها تهران را به پایتخت بنیادگرایی و ترویج برده داری تبدیل كرده اند. اشرف یك سند زنده است كه نشان می دهد مجاهدین درمقابل راه ملایان ارزشهای واقعی اسلام را نمایندگی می كنند. مجاهدین اشرف مشمول كنوانسیون چهارم ژنو هستند و به خاطر ریسكهای زیادی كه وجود دارد، نیروهای آمریكا باید هم چنان به حفاظت از آنها ادامه بدهند.
سخنران دیگر كنفرانس، خانم امینه مك كلاد استاد مطالعات اسلامی در دانشگاه شیكاگو آمریكا بود. وی با اظهار خوشوقتی از شركت در كنفرانس اسلام بردبار، ضد بنیادگرایی، برضرورت اتحاد در مبارزه با بنیادگرایی تأكید كرد و گفت ما در اتحاد با هم، كارهای زیادی می توانیم انجام دهیم. من درشروع سال تحصیلی جدید از دانشجویانم خواهم خواست كه به تلاشی گسترده برای دفاع ازحقوق ساكنان اشرف دست بزنند. ما به عنوان آمریكایی باید به واشینگتن برویم و اعتراض و تأكید كنیم كه حفاظت مجاهدین اشرف تضمین شود.
آخرین سخنران كنفرانس، استاد جلال گنجه ای مسئول كمیسیون مذاهب وآزادی ادیان درشورای ملی مقاومت ایران بود كه بر ضرورت تبیین مفاهم مربوط به حقیقت اسلام به ویژه در زمینه نفی تبعیض جنسی تأكید كرد و این مهم را لازمه مبارزه با بنیادگرایی دانست. وی درباره مجاهدان اشرف گفت: در شهر اشرف یك ذخیرمعنوی كه متعلق به تمام بشریت و به ویژه جهان اسلام درمحاصره دژخیمان رژ یم ایران هستند و از این بابت پرداختن به موضوع امنیت وحفاظت ساكنان اشرف، با غیرت وحمیت هرمسلمان حقیقی ارتباط دارد. استاد گنجه ای خوشحالی عمیق خود را ازبرگزاری موفق كنفرانس ابراز كرد و از یكایك خواهران وبرادرانی كه با شركت وسخنرانی خود برغنای این گردهمایی افزودند، سپاسگزاری نمود.
درخاتمه جلسه رئیس جمهور برگزیده مقاومت باتشكر مجدد ازحاضران وسخنرانان جلسه برضرورت هدف قراردادن كانون بنیادگرایی و تروریسم یعنی حاكمیت پلید آخوندی و حمایت از تغییردموكراتیك درایران به دست مردم ومقاومت ایران تأكید.