یکشنبه، شهریور ۳۱، ۱۳۸۷

مراسم شب قدر همزمان درمحل اقامت رئیس جمهور برگزیده مقاومت در اورسوراواز و در شهر اشرف برگزار گرديد


مراسم شب قدر همزمان درمحل اقامت رئیس جمهور برگزیده مقاومت در اورسوراواز و در شهر اشرف برگزار گرديد
12:45:12 PM 1387/6/31
مراسم شب قدر در مسجد فاطمه الزهرا
مراسم شب قدر در مسجد فاطمه الزهرا

به مناسبت شب قدر و شهادت مولای متقیان علی علیه السلام مراسمی درشب بیست ویكم ماه مبارك رمضان درمحل اقامت رئیس جمهور برگزیده مقاومت در اورسوراواز برگزارشد.
دراین مراسم خانم مریم رجوی سخنانی درباره مفهوم شب قدر ایراد كرد. خانم رجوى سخنان خود را چنين آغاز كرد:

بسم اللّه الرّحمن الرّحیم
إنّا أنزلناه فی لیله القدر /
وما أدراك ما لیله القدر /
لیله القدر خیر مّن ألف شهر /
تنزّل الملائكه والرّوح فیها بإذن ربّهم مّن كلّ أمر /
سلام هی حتّى مطلع الفجر
ما قرآن را در شب قدر فرو فرستادیم و چه میدانی كه شب قدر چیست؟ شب قدر از هزار ماه گزیده‌تر و برتر است، ملائكه و روح در آن به اذن پروردگار تكامل بخششان فرود آیند با كل امر، و در هر امری سلام است تا هنگام برآمدن سپیده ‌دم.
شب قدر، دوره‌یی است با خصلت سرفصلی، دوره‌یی واجد كیفیتهای جدید كه سرنوشت فرد و جامعه را می‌سازد. و چنان جهش هایی در آن صورت می‌گیرد كه قرآن برای بیان اهمیتش آن را برتر از هزار ماه توصیف می‌كند.
كسانی كه یادشان هست، می‌دانند كه مسعود یك بار در سال 58 در دانشگاه تهران سوره قدر را تفسیر كرد. در ایامی كه كشاكش میان ما و خمینی به صورت فزاینده‌یی حاد می‌شد. و معلوم بود كه همه چیز به طرف یك رویارویی و یك سمت گیری قطعی اوضاع می‌رود. در سال 81 كه حتما یادتان هست، در اوضاعی كه كل منطقه به سمت یك رویارویی بزرگ در حركت بود، در رمضان آن سال، باز هم مسعود سوره قدر را تفسیر كرد. می‌خواهم بگویم كه نسل ما از آغاز با ایمان به لیله القدر شروع كرده و در هر قدم با همین مضمون پیش رفته است .
خانم رجوی با تمسك به آستان مولای متقیان علی علیه السلام و همسر و همشأن بزرگ آنحضرت، فاطمه زهرا علیها سلام، رقم خوردن قدر آزادی مردم ایران را آرزونمود و در نیایش خود گفت
خدایا به اعضای این مقاومت برای تحقق تعهد بزرگشان در قبال مردم و تاریخ ایران ظرفیت و توانایی هرچه بیشتر عطا كن
خدایا مجاهدین را در پایداری بزرگشان روز به روز مستحكم‌تر و استوارتر كن.
ای خدای بزرگ مسعود را سلامت بدار و او را در پناه لطف و مرحمت خودت حفظ كن
و خدایا ماه رمضان را برای این مقاومت پربار ، پربركت و سرشار از خیر و فزایندگی كن
خدایا بحق این ماه مبارك .آزادی و سرفرازی را هر چه زودتر فرابرسان.

مراسم و آیین های احیا و شب قدر در سحرگاه بیست ویكم ماه مبارك رمضان، با دعا ونیایش برای فرارسیدن فطر رهایی ملت ایران ادامه یافت و شركت كنندگان پیروزی مقاومت و مجاهدان راه آزادی و سلامت و حفاظت مجاهدان اشرف را در برابرتوطئه های دشمن ضدبشر، ازخدای بزرگ مسئلت كردند.

در شهر اشرف نیز به مناسبت شب قدر و شهادت مولای متقیان علی علیه السلام، مراسم ویژه شب قدر در محلهاى مختلف و از جمله در مسجد فاطمه زهرا برگزار شد و تا نيمه شب ادامه داشت.