پنجشنبه، اردیبهشت ۰۹، ۱۳۸۹

بی ارزش بودن رای و نظر مردم از زبان سردمداران رژیم


پنج شنبه 9 اردیبهشت 1389 - 29 آپریل 2010

بیانیه سازمان چریکهای فدایی خلق ایران

به مناسبت اول ماه مه، روز همبستگي جهاني كارگران

جنبش توانمند کارگری در سالی که گذشت

مصاحبه مریم افشاری با آقای علی رضا بیانی، شورای همکاری تشکلها و فعالین کارگری

نبرد خلق به صورت یک فایل پ د اف

فراسوی خبر ... پنج شنبه 9 اردیبهشت

بی ارزش بودن رای و نظر مردم از زبان سردمداران رژیم

جعفر پویه

علی خامنه ای برای یکدست کردن و تحکیم پایه های رژیم ولایت فقیه خود که همان استبداد مذهبی است، تیوریسینهای عصر حجری خود را به کار انداخته است. اینکه رای مردم در رژیم جمهوری اسلامی هیچ ارزشی ندارد، حرف تازه ای نیست؛ برگزاری انتخابات در رژیم ولایت فقیه شکل مدرن شده بیعت با حاکم مسلمان است. اما در پاسخ به اینکه این حاکم مسلمان مشروعیت خود را از کجا کسب می کند و چگونه قدرتش را تحکیم می بخشد، هر کدام از تیوریسینهای حکومتی به شیوه خود برای بی ارزش دانستن رای و نظر مردم اقدام می کنند.
نفرت عمومی از علی خامنه ای و شعار علیه او باعث شده است تا آخوندهای حکومتی رای و نظر مردم را بی ارزش بدانند. محمد تقی مصباح یزدی، یکی از تیوریسینهای بلند مرتبه نظام ولایت فقیه در حوزه علمیه قم می گوید: "
حق حاکمیت تنها از آن خداست و دلیل عقلی و شرعی برای حاکمیت از آن کسی است که از طرف خدا اذن داشته باشد."
اینکه دلایل فقهی امثال مصباح یزدی برای تحکیم قدرت علی خامنه ای و حاکم شدن بر مال و جان مردم چه می تواند باشد، از کلاه شعبده آخوندهای درباری می تواند هر حرف نا مربوطی بیرون آید. اما از نظر عقلی چگونه می توان به مردم آگاهی که خواهان حقوق سیاسی و اجتماعی خود هستند، حقنه کرد که شخص دزد و تبهکار و جنایت پیشه ای همچون علی خامنه ای برگزیده خداوند است و از سوی او اذن تجاوز و آدمکشی دارد، خود پرسش بزرگی است.
از سوی دیگر، حجت الاسلام علی سعیدی، نماینده خامنه ای در سپاه پاسداران در همایش تجلیل از وزرای بسیجی دولت احمدی نژاد می گوید: "
برخی تشكلها هنوز فكر می‌كنند مشروعیت ناشی از رای مردم است."
به زبان دیگر، سعیدی می گوید هنوز برای بسیاری از کاربه دستان درجه دو و سه در رژیم جمهوری اسلامی جا نیفتاده که رای و نظر مردم ارزشی ندارد و رژیم ولی فقیه مشروعیت خود را از آنان نمی گیرد.
این بی پرده شدن نظریات و شمشیر از رو بستن برای رای و نظر مردم از یک سو نتیجه هرچه بیشتر نظامی – امنیتی شدن رژیم است و از سوی دیگر عزم جزم مردم در نفی ولی فقیه و رسیدن به دموکراسی و آزادی است. واگذاری پروژه های نان و آبدار به سپاه و نهادهای امنیتی و واگذاری شریانهای اقتصادی کشور به دست آنان باعث می شود تا عمله اکره ولی فقیه بی پرده رای و نظر مردم را بی ارزش بنامند. زیرا آنچه رژیم ولایت فقیه بر آن استوار است، همان نیروهای سرکوبگر و قدرت بی پرده ضرب و شتم مردم در ملاعام و دستگیری و زندانی کردن هر آنکس که خواهان حق و حقوق سیاسی و اجتماعی خود باشد است.
سالهاست که نیروهای سیاسی و احزاب مترقی با صدای بلند اعلام می کنند که رای و نظر مردم در رژیم ولایت فقیه هیچ ارزشی ندارد و مضحکه های انتخابات تنها برای شیره مالیدن سر بعضیهاست. اما اکنون خود سردمداران رژیم این مهم را به عهده گرفته اند و اعلام می کنند که مشروعیت ولی فقیه و حاکم مسلمان به رای و نظر مردم نیست. یعنی، مردم تنها برده ها و یا بله قربان گوهایی هستند که هر وقت ولی فقیه بخواهد می تواند هر عملی را که بتواند برسر آنان بیاورد.
حال طرفداران برگزاری انتخابات در رژیم و یا تغییر آن با صندوق رای چگونه می توانند این موضوع را توضیح دهند، امری است نا ممکن که از یک طرف وقت مردم را می گیرند و از سوی دیگر سعی ای بیهوده می کنند. تنها چاره کار، برانداختن رژیم ولایت فقیه و برقراری نظامی است که در آن رای و نظر مردم مبنای مشروعیت باشد.