یکشنبه، بهمن ۰۶، ۱۳۸۷

اولیور نورث: اگر اوباما در مبارزه با رژیم آخوندی جدی است، باید نام مجاهدین را از لیست آمریكا خارج كند


اولیور نورث: اگر اوباما در مبارزه با رژیم آخوندی جدی است، باید نام مجاهدین را از لیست آمریكا خارج كند
11:44:31 AM 1387/11/5
هيلاري كلينتون
هيلاري كلينتون

اولیور نورث مدیر جلسهیی كه نامگذاری تروریستی مجاهدین را به دولت آمریكا پیشنهاد كرده بوده، از دولت باراك اوباما خواست در چارچوب سیاست تغییری كه وعده آن را داده است نام سازمان مجاهدین خلق ایران را از لیست تروریستی خارج كند تا پیامی به همه كسانی باشد كه خواستار تغییر در ایران هستند.

اولیور نورث در مقالهیی با عنوان «خطر واضح و حاضر» كه در مركز اطلاعرسانی تاونهال (TOWNHALL) درج شده نوشت:
روز چهارشنبه كمتر از 24ساعت بعد از تحلیف اوباما، سایت كاخ سفید اعلام كرد كه آنها با ایران وارد یك دیپلوماسی سخت و مستقیم و بی‌قیدوشرط می‌شوند.

روز پنجشنبه درحالیكه خانم كلینتون با كاركنان جدیدش در وزارت‌خارجه دیدار می‌كرد، دیپلوماتهای 27 كشور اتحادیه اروپا توصیه كردند كه این اتحادیه نام سازمان مجاهدین خلق را از لیست تروریستی خارج كند.
انتظار می‌رود این توافق توسط وزیران‌خارجه اتحادیه اروپا وقتی كه روز دوشنبه در بروكسل بلژیك دیدار كنند به تصویب برسد. چنانچه تصمیم اتحادیه اروپا مورد تأیید قرارگیرد تنها آمریكا خواهد ماند كه به نام گذاری تروریستی این سازمان ادامه میدهد. من خود مدیر جلسه‌یی بودم كه توصیه براى این [نامگذاری] را عنوان كرد. اما چنین چیزی مربوط به گذشته است و الان وضعیت تغییر كرده است.

اولیور نورث خاطرنشان كرد: سازمان مجاهدین اولین گروهی است كه جهان را از برنامه مخفی اتمی رژیم ایران مطلع ساخت. گرچه اكثر آژانسهای اطلاعاتی غرب این اتهام را در 2002 رد كردند و حتی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی هم این اظهارات را نادیده گرفت اما این اطلاعات مثل تیری بود كه به خال خورد… از آن زمان تاكنون سازمان مجاهدین خلق ایران تعقیب و مراقبت مخفی و ارائه گزارشهایی در مورد محمولههای تسلیحاتی رژیم ایران كه به داخل كشور و چه از ایران به خارج میرفت، انجام داده است.

این اقدامهاى شامل اطلاعاتی مربوط به یك كشتی پر از سلاح بود كه به سوی سوریه میرفت و این هفته در دریای سرخ توسط كشتیهای جنگی آمریكایی كه مشغول گشت زنی براى مقابله با قاچاق بودند، توقیف شد. ولی متأسفانه روزچهارشنبه تنها كسانی كه هشیار بودند، فقط وكلا بودند، لذا این كشتی كه پرچم قبرس را داشت اجازه یافت به سوی كانال سوئز به پیش برود، به امید این كه شاید مصریها دلیلی براى متوقف كردن آن پیدا كنند.

مدیر جلسهیی كه نامگذاری تروریستی مجاهدین را به دولت وقت آمریكا پیشنهاد كرده بود، همچنین گفت: اگر اوباما حقیقتاً در برخورد با رژیم آیت‌الله‌ها، احمدی‌نژاد و مردم ایران جدی می‌باشد، می‌بایست نام سازمان مجاهدین را از لیست سیاه تروریستی در آمریكا فوراً خارج كند و به اروپا بهخاطر پیشگامی در این رابطه دست مریزاد بگوید.
چنین اقدامی؛ علامتی از یك حمایت فوق‌العاده از كسانی خواهد بود كه می‌خواهند تغییر را در تهران به ارمغان آورند. مگر نهاین كه ”تغییر ”تمام حرف این دولت جدید می‌باشد.