یکشنبه، شهریور ۰۳، ۱۳۸۷

اقدامات و طرحهای آمریكا برای مقابله با تهدید موشكی رژیم آخوندی

اقدامات و طرحهای آمریكا برای مقابله با تهدید موشكی رژیم آخوندی
9:51:45 AM 1387/6/2
موشك پاتريوت
موشك پاتريوت

روزنامه تایمز لندن جزییاتی از اقدامات و طرحهای آمریكا برای مقابله با تهدید موشكی رژیم آخوندی را منتشر كرد.
محور شر كه توسط جرج بوش اعلام شد در حال حاضر به تهدید بالقوه موشك‌های بالستیكی رژیم ایران منحصر می‌شود. این رژیم در تمام ساختار ضد موشكی كه ایالات متحده آن را طراحی كرده است از اهمیت كلیدی برخورد است.
به نوشته تایمز لندن برای تضمین حفاظت كافی در برابر تهدید موشكی رژیم ایران ضروری بود كه بخشی از این سیستم در اروپا مستقر شود. كارشناسان آمریكایی با در نظر گرفتن منحنی احتمالی پرواز موشكی كه از ایران علیه آمریكا یا اروپا شلیك می‌شود نتیجه گیری كردند كه لهستان و جمهوری چك به لحاظ جغرافیایی بهترین مكان برای اولین اقدام علیه رژیم می‌باشند.
تایمز لندن افزود: گزارشهای اطلاعاتی آمریكا نتیجه گیری می كند رژیم ایران تلاش می‌كند یك مدل دور برد موشك شهاب 3 و همچنین یك موشك بالستیك جدید به نام عاشورا با برد 2هزار كیلومتر بسازد. . ایالات متحده بر این عقیده است این رژیم تا سال 2015 به یك موشك بالستیكی دور برد كه قادر است به آمریكا برسد دست خواهد یافت. به همین دلیل است كه واشینگتن تا این حد در پی امضای موافقتنامه‌ها با لهستان و جمهوری چك بود ، تا قبل از این مهلت زمانی موشكهای رهگیر خود را در این كشورها مستقر سازد. آمریكاییها، در جریان توسعه شبكه دفاعی‌شان، سیستم‌هایی را طراحی كرده یا توسعه داده اند كه بطور بالقوه قادر است یك موشك بالستیك را در سه مرحله پرواز هدف قرار دهد: این سه مرحله عبارتند از مرحله روشن شدن موتور، یعنی وقتی كه تازه پرتاب شده است، مسیر میانی و مرحله نهایی.
تایمز لندن افزود: در حال حاضر 21موشك رهگیر در سیلوهایی در آلاسكا و سه موشك رهگیر در كالیفورنیا مستقر می‌باشند. تا پایان سال جاری 30موشك در این محل مستقر خواهد شد. همچنین بخشی از این سیستم، یعنی ایستگاه راداری هشدار زودرس نیروی هوایی سلطنتی كه در فیلینگدیلز (Fylingdales) در یوركشایر شمالی (North Yorkshire) مستقر است ارتقا داده شده است. این امر آمریكا را قادر می‌سازد كه با تهدید موشكی رژیم ایران مقابله كند. در ژاپن نیز یك سیستم راداری وجود دارد. موشكهای رهگیر مستقر در آلاسكا و كالیفورنیا، كه بزرگترین آنها 60پا طول دارد، قادرند با تهدید موشكی رژیم ایران مقابله كنند. علاوه بر این، نیروی دریایی ایالات متحده 15كشتی جنگی مدل اجیس (Aegis) دارد كه مجهز به موشكهای رهگیر استاندارد (SM3) می‌باشند. این موشكها نیز قادرند موشك‌های بالستیك دشمن را در مرحله میانی مورد هدف قرار دهند. قرار است تا پایان سال جاری 18كشتی اجیس با 34موشك رهگیر SM3 مستقر شوند برای مرحله نهایی، آمریكاییها می‌توانند از كشتی‌های جنگی اجیس و همچنین سیستم به خوبی آزمایش شده پاتریوت استفاده كنند.