دوشنبه، دی ۲۱، ۱۳۸۸

برای جمهوری اسلامی روزهای سیاه دیگری در راهند


برای جمهوری اسلامی روزهای سیاه دیگری در راهند

لیلا جدیدی

اگر چه خامنه ای با تمام نیرو تلاش می کند از پیشروی "میکرب" شکاف در حکومت خود جلوگیری کند و برای تحقق آن همزمان بین روضه خوانی و دروغگویی در نوسان است اما امروز ما شاهد نه شکاف بلکه، به واقع خرد شدن هستی شکننده رژیم او شده ایم.

خامنه ای در دیداری در قم ضمن حماسه خواندن تظاهرات نمایشی 9 دی از سران سه قوه ارتجاع خواست تا وظایف خود را در برابر "مفسدان" و "اغتشاش گران" به خوبی انجام دهند و حکم داد که افراد فاقد مسوولیت در قضایا دخالت نکنند.

اما در برابر نگاه وی سلسله اتفاقاتی می افتد که نشان می دهد دم و دستگاه او به روغن سوزی افتاده است و حنایش دیگر رنگی ندارد.

از یک سو آقای کروبی پس از عدم اقدام جدی تیم محافظت خود، آنان را مرخص کرد و گفت محافظینی که "اختیار لازم" را ندارند، بی فایده اند. او با این کار فاصله ی بیشتری از حکومت گرفت.

از سوی دیگر، اختلاف و شکاف بین اصولگرایان با انتقادات شدید علی مطهری، عضو فراکسیون اصولگرای مجلس ارتجاع و حمید رسایی، نماینده حامی احمدی نژاد علیه باندهای یکدیگر بالا گرفت. به طوری که حمید رسایی بیانیه موسوی را منشا "آشوب و فتنه" خواند و مطهری نیز علاوه بر "رهبران جنبش سبز"، خود او و احمدی نژاد را هم "منشا فتنه" خطاب کرد. البته پیشتر، سینه چاکان رژیم مانند روح الله حسینیان، طرحی را تقدیم مجلس کردند که به موجب آن متهمانی که توسط دادگاه محارب شناخته شوند، برای درخواست تجدید نظر تنها ۵ روز فرصت خواهند داشت. اینجا نیز منتقدان دولت و برخی از نمایندگان مجلس به نقشه مزبور اعتراض کردند.

در تازه ترین رویداد، در گزارش کمیته ویژه مجلس ارتجاع در رابطه با کهریزک، سعید مرتضوی مسوول انتقال بازداشت شدگان به کهریزک معرفی شده است. هیات تحقیق می‌گوید که با ۶۰ زندانی که از کهریزک به آنجا منتقل شده بودند گفت‌وگو کرده است. زندانی شدن ۱۴۷ نفر در یک مساحت کم، عدم وجود تهویه، فقدان آب و غذای مناسب، شنیدن فحشهای رکیک، کلاغ‌پر رفتن همراه با ضرب و شتم، همجواری با اراذل و اوباش و تحقیر، شکایت ‌مشترکی بوده که اکثر این زندانیان بیان داشتند.

این گزارش اگر چه فاقد بسیاری از واقعیتهای تکانده دهنده دیگر است اما ضربه بهنگامی است که به بدنه حاکمیت می خورد.

وضعیت کنونی رژیم و به روز سیاه نشستن آن، یکی از مهمترین دستاوردهای مقاومت مردم ایران است. مقاومت، ایستادگی و اتحاد، روزهای سیاه دیگری را برای جمهوری اسلامی در چشم انداز دارد.