جمعه، اردیبهشت ۲۷، ۱۳۸۷

نبرد علیه تروریسم و افراط گرایی یك چالش كلیدی عصر ماست

نبرد علیه تروریسم و افراط گرایی یك چالش كلیدی عصر ماست
12:57:51 PM 1387/2/26
درگيريهاي لبنان
درگيريهاي لبنان
رئیس جمهور آمریكا امروز رژیم ایران را حامی اصلی تروریسم در جهان نامید و اعلام كرد: دادن اجازه به این رژیم كه به مرگبارترین سلاح جهان دست پیدا كند، یك خیانت نابخشودنی در حق نسل های آینده خواهد بود. به خاطر صلح هم كه شده، جهان نباید به رژیم ایران اجازه دهد به سلاح اتمی دست پیدا كند. آمریكا قاطعانه در برابر جاه طلبی رژیم ایران برای دست یابى به سلاح اتمی ایستاده است.
جرج بوش با اشاره به سران رژیم ایران گفت: كسانی كه در برابر مردم پاسخگو باشند هرگز در پی خونریزی نیستند. ما باید در كنار كسانی كه عزم جزم كرده اند تا روند سركوبی و ناامیدی را متوقف كنند، بایستیم. ما باید با میلیونها نفر مردم عادی كه خواستار یك زندگی بهتر در یك جامعه آزاد هستند، هم صدا شویم.
رئیس جمهور آمریكا افزود: نبرد علیه تروریسم و افراط گرایی یك چالش كلیدی عصر ماست. چنین نبردی بسیار فراتر از برخورد میان سلاح هاست. این نبرد برخورد میان دیدگاه ها و یك مبارزه بزرگ ایدئولوژیكی است. در یك طرف آنهایی قرار دارند كه از ایدئولوژی عدالت و احترام با قدرت منطق و حقیقت دفاع می كنند و در طرف دیگر كسانی با دیدگاه های تنگ و شقاوت بار قرار گرفته اند. آنها دست به كشتار و ایجاد رعب و وحشت می زنند و دروغگویی می كنند. این قاتلان خود را نگاهبان اسلام می دانند، ولی آنها افراد مذهبی نیستند. هیچكس كه خدای ابراهیم را میپرستد، نمیتواند جلیقه انفجاری به كمر یك كودك ببندد . یا هواپیما به ساختمان دفاتر كار كه هزاران نفر در آن مشغول كار هستند، بزند. در حقیقت كسانی كه این اعمال وحشیانه را انجام می دهند، هیچ هدفی بالاتر از قدرت طلبی و ارضای فردیت خود ندارند. آنها به خدا اعتقاد ندارند و از مدافعان سرسخت آزادی، در سینههای خود متنفرهستند. آمریكا برای انهدام شبكه تروریست ها و گرفتن پناهگاه از افراط گرایان ایستاده است.
رئیس جمهور آمریكا با اشاره به حمایت رژیم آخوندی از گروه های تروریستی در لبنان و فلسطین افزود:
رئیس جمهور (رژیم) ایران در رویای خود، بازگشت خاور میانه را به قرون وسطی می پروراند و برای نابودی و پاك شدن اسراییل از روی نقشه جهان، فراخوان می دهد. برخی بر این باورند كه ما باید با تروریست ها و افراط گرایان مذاكره كنیم، این یك تخیل احمقانه است كه فكر كنیم می شود آنها را با مذاكره از خطا بازداشت. ما این تخیلات احمقانه را در گذشته نیز تجربه كرده ایم.در سال 1939 وقتی تانكهای نازیها وارد لهستان شدند، یك (سناتور) آمریكایی ادعا كرد خدایا، كاش میشد باهیتلر مذاكره كرد، تا همه اینها قابل پیشگیری بود!!! ما موظف هستیم كه با دید واقعی به این امر بنگریم، یعنی به یك احساس غیرواقعی امنیت كه بارها و بارها تاریخ بی اعتباری آنرا ثابت كرده است.
رئیس جمهور آمریكا در قسمت دیگری ازسخنان خود اعلام كرد: . اگر ما به عنوان رؤسای جمهور و نمایندگان مردم ، اراده خود را حفظ كنیم. مردم فلسطین سرزمینی را كه سال ها آرزوی آنرا كرده و مستحق آن هستند، بدست خواهند آورد. ایران و سوریه كشورهای صلح طلبی خواهند شد و دوران سركوبی و دیكتاتوری به تاریخ خواهد پیوست و مردم آنها آزادانه عقاید خود را بیان خواهند كرد و از نبوغ خدادادی خود استفاده خواهد نمود. القاعده، حزب الله و حماس شكست خواهند خورد و مسلمانان در سراسر منطقه تهی بودن دیدگاه های تروریست ها و بی عدالتی در اهدافشان را خواهند دید.
زمانی كه رهبران در خاور میانه به مردم خود پاسخگو باشند، روی ساختن مدارس و اشتغال متمركز خواهند شد و نه حملات موشكی و بمب گذاری.

برداشتی ار سایت سارمان مجاهدین خلق ایران