دوشنبه، اردیبهشت ۰۹، ۱۳۸۷

افشاى اسناد جديدى از دخالتهاى رژيم ايران در عراق

افشاى اسناد جديدى از دخالتهاى رژيم ايران در عراق
8:00:16 AM 1387/2/9
مايكل مولن
مايكل مولن
روزنامه واشینگتن پست خبر داد ارتش آمریكا در عراق به زودی اسناد و مدارك جدیدی را درباره دخالت های رژیم ایران در این كشور علنی می كند.
رژیم ایران حمایت خود را از شبه نظامیان عراقی افزایش داده و برای آنها سلاح های جدید ساخته و از مرز به عراق منتقل میكند. این شبه نظامیان توسط نیروهای ویژه سپاه پاسداران آموزش داده می شوند. آدمیرال مایكل مولن، رئیس ستاد مشترك نیروهای مسلح آمریكا گفت ارتش این كشور درنظر دارد مدارك تازهیی از سلاح های جدید شامل تاریخ ساخت آنها كه نشان میدهد این سلاح ها به طور روزافزونی به داخل عراق سرازیر میشود، افشا كند. روزنامه واشینگتن پست افزود: آدمیرال مولن جزییات این مدارك را فاش نساخت. مدارك مربوط به سلاح های جدید قرار است توسط فرماندهان ارتش آمریكا در عراق به زودی ــ احتمالاً تا هفته آینده ــ فاش شود. یك فرمانده ارشد نظامی به جزییاتی در باره این سلاح ها اشاره كرد و گفت: نمایشگاه جدید شامل خمپاره، موشك، سلاح های سبك، بمب های كنار جاده یی و بمب های پیشرفته نفوذ كننده ضد زره EFP خواهد بود. این سلاح ها توسط نیروهای آمریكایی طی ماه های اخیر در عراق كشف و ضبط شده است. این فرمانده نظامی گفت تاریخ ساخت روی این سلاح ها به بعد از مقطعی در سال گذشته برمیگردد كه رژیم ایران مدعی شده بود تجهیز و تسلیح شبه نظامیان را متوقف كرده است. علاوه بر این، مدارك جدید شامل اطلاعات كشف شده از زندانیانی است كه توسط نیروی قدس سپاه پاسداران آموزش دیده و همچنین شبه نظامیانی را شامل می شود كه دستور العمل نحوه آموزش این سلاح ها را گرفته بودند. بخشی از سلاح های مزبور كه ارتش آنرا به نمایش خواهد گذاشت در جریان درگیریهای بصره مورد استفاده قرار گرفته بود. وی همچنین اخطار كرد كه آمریكا از آتش كافی برای حمله به تهران در صورت لزوم برخوردار است.
واشینگتن پست افزود: در راستای افشای جزییات تلاش های مستمر رژیم ایران در سوخت رسانی به آتش تروریسم در عراق، فرماندهان ارتش آمریكا هم به بغداد و هم به تهران پیام هایی می فرستند. در رابطه با ایران پیام این است: آمریكا می داند تهران مشغول چه كاری است و در صورت لزوم دست به عمل خواهد زد. در رابطه با بغداد، امید این است كه افراطیون شیعی سركوب شوند.دریادار مایكل مولن گفت یك جنگ سوم در این منطقه برای نیروهای آمریكایی بسیار پر دغدغه خواهد بود، اما تأكید كرد كه نیروی دریایی و هوایی آمریكا برای یك اقدام نظامی ــ در صورت لزوم ــ توانمندی دارد. وی گفت: این اشتباه است كه فكر كنیم ما توانمندی درگیر شدن را نداریم .
روزنامه نیویورك تایمز نوشت: آمریكا شواهد زیادی درباره دست داشتن رژیم ایران در آموزش دادن و مسلح كردن ستیزه جویان در عراق جمع آوری كرده است. افشای پرونده رژیم ایران دربرگیرنده نقشه ها و عكس هایی از سلاح های ساخت رژیم ایران است,
نیویورك تایمز افزود رژیم ایران تلاش می كند تا تأثیر اقتصادی و سیاسی خود را نه فقط بر نیروهای شبه نظامی افراطی كه به گروه های ویژه شناخته می شوند, بلكه بر برخی طرف های شیعی نیز حفظ كند.
به گفته مقامات آمریكایی, رژیم ایران, با دقت دخالت خود در عراق را هدایت می كند و تلاش می كند كه تاكتیك های خود را تغییر دهد تا اینكه خود را از ایفای نقش مستقیم دور نگه دارد.
برداشتی از سایت سازمان مجاهدین خلق ایران