جمعه، فروردین ۳۰، ۱۳۸۷

اجازه نخواهیم داد رژیم ایران به سلاح اتمی مجهز شو

اجازه نخواهیم داد رژیم ایران به سلاح اتمی مجهز شود
2:15:37 AM 1387/1/30
گردون براون و جرج بوش
گردون براون و جرج بوش

رئیس جمهور آمریكا و نخست وزیر انگلستان تصریح كردند اجازه نه خواهیم داد رژیم ایران به سلاح اتمی مجهز شود.
جرج بوش در یك كنفرانس مشترك مطبوعاتی با گوردون براون در كاخ سفید گفت: من و نخست وزیر در مورد رژیم ایران گفتگو كردیم. موضع ما كاملا روشن است. ما در كنار یكدیگر و سایر كشورها تلاش خواهیم كرد به رژیم ایران تفهیم كنیم كه اجازه نخواهد یافت به توانمندی تولید سلاح هستهیی دست یابد.
جرج بوش در پاسخ به سؤال یكی از خبرنگاران در مورد عراق گفت: شكست ما در عراق به رژیم ایران این پیام را می دهد كه آمریكا در این كه رژیم ایران باید در داخل مرزهای خود باقی بماند و دست از حمایت از تروریسم و سازمان هایی مانند حزب الله بردارد، جدی نیست. همچنین نشان می دهد كه آمریكا در متوقف كردن جاه طلبی رژیم ایران برای رسیدن به سلاح اتمی جدی نیست. شكست ما در عراق این پیام را به دوستان ما می دهد كه نمی توان روی آمریكا حساب كرد. در حالی كه موفقیت ما در عراق هم ضربه یی به القاعده و هم ضربهیی به جاه طلبی رژیم ایران خواهد بود.
رئیس جمهور آمریكا افزود: ما تلاش خواهیم كرد تا رژیم ا یران نتواند به بمب اتمی دست یابد. اگر سؤال این است كه چه تعداد نیرو در عراق نگه می داریم، من میگویم هر چقدر لازم باشد تا پیروز شویم.
گوردون براون نخست وزیر انگلستان نیز گفت: رژیم ایران به سرپیچی از خواسته جامعه جهانی ادامه می دهد. ما توافق كردیم باید تحریمها علیه این رژیم را تشدید و تقویت كنیم و اجرای مؤثر آن را نیز تضمین نماییم. من با همتایان اروپایی ام طی روزهای آینده پیرامون نحوه پیشبرد این موضوع در سراسر اروپا گفتگو خواهم كرد.
کپی از سایت سازمان مجاهدین خلق ایران