یکشنبه، خرداد ۲۶، ۱۳۸۷

بازتاب گسترده بیانیه 3میلیون شيعه عراقى، درباره طرد رژیم ایران و رفع محدودیتها از سازمان مجاهدین

بازتاب گسترده بیانیه 3میلیون شيعه عراقى، درباره طرد رژیم ایران و رفع محدودیتها از سازمان مجاهدین
12:39:11 PM 1387/3/26
چهارمين كنگره همبستگى مردم عراق با  سازمان مجاهدين
چهارمين كنگره همبستگى مردم عراق با سازمان مجاهدين
-چهارمين كنگره همبستگى مردم عراق با  سازمان مجاهدين
-چهارمين كنگره همبستگى مردم عراق با سازمان مجاهدين
تلویزیون الجزیره: «فریادهای دردآلود، پژواك در تهران»:
شماری از شیوخ عشایر جنوب عراق خواستار پایان دادن به دخالت های رژیم ایران و بستن سفارت و كنسولگریهای رژیم ایران در عراق شدند. شیوخ عشایر امضای سه میلیون تن از ساكنان جنوب عراق را به مجاهدین تقدیم كردند كه خواسته‌های آنها را در كنگرهیی كه در قرارگاه اشرف در استان دیالی برگزار شده بود، تأیید می‌كند.
گزارشگر تلویزیون الجزیره گفت: مریم رجوی از پاریس از طریق تلویزیون مدار بسته پیامی به كنگره همبستگی مردم عراق كه سازمان مجاهدین خلق در قرارگاه اشرف در استان دیالی برگزار كرده بود فرستاد. این چهارمین كنگره است كه شاهد حضور عظیم نمایندگان 135حزب و سازمان فرهنگی و حقوق بشری بود. همچنین این كنگره شاهد حضور شیوخ عشایر جنوب عراق بود كه تأكید كردند بیانیهیی با امضای بیش از سه میلیون شیعه از اهالی جنوب عراق را به مجاهدین تقدیم كردند كه خواسته آنها را تأیید می‌كند.
شیخ ولید جاسم، رئیس تجمع عشایر ملی دموكراتیك عراق به الجزیره گفت: ما شیعیان امضا كننده این بیانیه خواسته‌هایمان را به شرح زیر اعلام می‌كنیم:
1. اخراج و طرد تمامی اعضا و عناصر نیروهای سپاه پاسداران، اطلاعات و سپاه تروریستی قدس از تمامی ارگان های دولتی و غیردولتی به‌ویژه دستگاه امنیتی و پلیس
2. بستن سفارت و كنسولگریهای ایران در سراسر عراق
الجزیره افزود: تلاش سازمان اپوزیسیون مجاهدین خلق برای نشان دادن دخالت رژیم ایران در عراق تنها در این كنگره صورت نگرفته
است، این سازمان در كنگره‌ها و بیانیه‌های بسیاری با ارائه مدارك مستند گفته است این دخالت گسترده و فعال در مواضع كلیدی ادارات و وزارتخانه‌های عراقی از زمان حمله به عراق در سال 2003 وجود داشته است.
برای مطالعهُ متن کامل لطفاُ اینجا کلیک نمایید