پنجشنبه، تیر ۱۳، ۱۳۸۷

انگلستان، جناح نظامی حزب‌الله لبنان را در ليست گروههاى تروريستى نام نويسى كرد

انگلستان، جناح نظامی حزب‌الله لبنان را در ليست گروههاى تروريستى نام نويسى كرد
12:41:38 PM 1387/4/12
حزب الله لبنان
حزب الله لبنان
دولت انگلستان امروز جناح نظامی حزب‌الله لبنان را ازجمله به دلیل حمایت از شبهنظامیان عراق در لیست گروه های تروریستی نامگذاری كرد.
وزارت كشور انگلستان تعلق به این گروه یا جمع‌آوری كمك مالی و حمایت از آن را جرم اعلام كرد.
تونی مك‌نالتی (Tony McNulty ) معاون وزیر كشور انگلستان در این مورد گفت: جناح نظامی حزب‌الله فعالانه از شبه‌نظامیان در عراق پشتیبانی میكند و از جمله مسئول حملات، علیه نیروهای ائتلاف و شهروندان عراقی می‌باشد. حزب‌الله در عراق همچنین به شبهنظامیان كاربرد بمب های كنارجاده‌یی را آموزش میدهد. مك‌نالتی گفت جناح نظامی حزب‌الله علاوه بر این ازگروه های تروریستی در سرزمینهای اشغالی نیز حمایت می‌كند.
رژیم آخوندی از زبان خبرگزاری رسمیاش در لیست قرار گرفتن حزب الله لبنان را اقدامی علیه خود تلقی كرد و با نگرانی و سوز و گداز گفت: «دولت انگلیس در حالی حزب الله را به تروریسم متهم می کند که اخیرا گروهک تروریستی منافقین را از فهرست سازمان های تروریستی خارج کرده است».
این خبرگزاری آخوندی موسوم به ایرنا افزود: نخست وزیر انگلیس در جلسه روز چهارشنبه مجلس عوام موضوع تشدید اقدامات این کشور علیه حزب الله لبنان را اعلام کرد. انگلیس قبلا نیز سازمان امنیت خارجی حزب الله را در فهرست سازمان های ممنوعه قرار داده بود.
سایر خبرگزاریها همچون خبرگزاری فرانسه نیز ضمن اعلام این خبر حذف نام مجاهدین از لیست تروریستی دولت انگلستان را یادآوری كردند.